[Герб Черкаської області]

ЧЕРКАСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Прапор і герб України Будинок облдержадміністрації
www.ck-oda.gov.ua Офіційний портал
 
 
  

Реалізація у регіонах однієї з нових соціальних ініціатив Президента України щодо розширення мережі центрів матері та дитини


Нові соціальні ініціативи Президента України Віктора Януковича «Діти – майбутнє України» передбачають збільшення уваги держави до конкретних проблем дітей та жінок, які опинилися у складних життєвих обставинах, і мають намір відмовитися від дитини.

Запобігання ранньому соціальному сирітству, соціально-психологічна підтримка породіль та попередження відмов від новонароджених дітей є одним із пріоритетних напрямків діяльності центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та центрів матері та дитини.

Основними причинами відмов є відсутність підтримки сім`ї, відсутність житла, недостатня матеріальна забезпеченість або неможливість піклуватися про дитину, через які матері, перебуваючи у відчаї, залишають немовлят у пологових будинках. Часто причиною відмов є відсутність позитивної моделі батьківської поведінки у житті жінки (випускниці інтернатів, асоціальні сім’ї).

Більшість цих причин можливо подолати в ході соціальної роботи з жінками, зокрема через надання психологічної допомоги, допомоги у відновленні стосунків з родичами та батьком дитини, навчання навичкам самостійного життя та догляду за дитиною, організацію роботи з соціальним оточенням за місцем проживання жінок (допомога матері у вирішенні питань з працевлаштуванням, житлом, влаштуванням дитини до дошкільного навчального закладу тощо).

Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді регіону забезпечують соціальний супровід та проведення індивідуальної соціальної роботи з жінками, які мали намір відмовитися від новонародженої дитини, за місцем проживання.

Протягом І півріччя 2013 року до центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надійшло 12 повідомлень щодо наміру відмовитися від новонароджених дітей. Під соціальним супроводом перебувало 9 сімей, в яких вдалося запобігти відмові від новонародженої дитини. Індивідуальною соціальною роботою (без соціального супроводу) було охоплено 3 жінки.

У випадках, коли намір відмови є наслідком відсутності житла і лише консультування та соціальний супровід не є достатніми методами для допомоги, жінки мають змогу отримати притулок в обласному соціальному центрі матері та дитини, що розташований за адресою: вул. Довженка, 55, м. Канів.

Комунальний заклад Черкаської обласної ради «Обласний соціальний центр матері та дитини» було створено відповідно до рішення обласної ради від 23.06.2010 № 34-4/V.

Вищезазначений заклад розрахований на проживання 10 вагітних жінок або жінок із новонародженими дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах, що перешкоджають виконанню материнського обов’язку. Центр матері та дитини забезпечує соціальну підтримку та надає матерям з дітьми унікальні можливості в умовах цілодобового перебування виховувати власну дитину, поступово долати проблеми, здобувати освіту, професію, формуючи навички самостійного життя.

Протягом І півріччя 2013 року в соціальному закладі перебувало 7 жінок та 6 дітей. За звітний період їм було надано 980 індивідуальних соціальних послуг. У результаті проведеної роботи організовано медичне обстеження 7 жінок та 6 дітей, надано допомогу в оволодінні навичками самообслуговування 6 особам, навички по догляду за дитиною отримали 6 осіб, зменшено асоціальну поведінку 3 осіб, оформлено державну допомогу 2 особам, оформлено документи 1 особі, організовано направлення до пологового будинку 2 вагітних жінок та їх повернення із новонародженими дітьми до закладу після пологів.

Крім того, у м. Ватутіне за сприяння Міжнародного благодійного фонду «Отчий дім» створено «Соціальний центр допомоги матері і дитини» з метою профілактики раннього соціального сирітства, попередження розлучення дітей із біологічними сім’ями (матерями) та запобігання випадкам штучного переривання вагітності, заклад розрахований на проживання 16 жінок вищезазначених категорій. Протягом звітного періоду в закладі перебувало 6 жінок і 7 дітей.

Центри матері та дитини, що функціонують в регіоні, у повному обсязі забезпечують потребу у наданні соціальних послуг вагітним жінкам та жінкам із новонародженими дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах, що перешкоджають виконанню материнського обов'язку.
 

Черкаська обласна державна адміністрація

18000, м. Черкаси,бульвар Шевченка 185

e-mail: cancelar@oda.ck.ua

cancelar@ck-oda.gov.ua

oda@2upost.com